„Tati,“ promluvila na otce Sunako. Hledala ho a zase ho našla, jak sedí pod rozkvetlou Sakurou a dívá se na tři náhrobky. Jeden patřil jemu a další dva bratrovi a příteli, který v sobě nosil démona, zemřel spolu s ním a teď jsou oba pohřbení opět společně.
„Copak Sunako,“ zeptal se a otočil se na ní. Usmál se, ale v jeho očích byla vidět bolest. Nebyla mu dána možnost oplakat tyhle dva na pohřbu, a tak truchlil po svém.
„Ibiki právě dostal sestřičku,“ usmála se na oplátku. „Máme přijít slavit.“
„Tak dobře,“ ustoupil nakonec. Právě se dozvěděl, že Naruto má dceru. Naposledy se podíval na ty dva náhrobky a odešel společně se svou dcerou.

„No to je dost,“ osoptil se na něho Druhý.
Itachi se jenom usmál, přešel k Minatovi a nahlédl do poviánu, který opatrně držel v náručí: „Je krásná.“
„To je,“ usmál se Yondaime. Nikdy se nezlobil na Itachiho, že se mu nepodařilo dostat jeho syna dříve do vesnice. Byl rád, že se vrátil, aspoň s jeho tělem, aby ho mohl pohřbít.
„Už teď je podobná Hinatě,“ objevil se vedle nich Neji a díval se na svojí neteř.
„Ale barvu vlasů má po Narutovi,“ usoudil Itachi.
„To ano,“ souhlasil Minato.
„Doufám, že už tady nebude běhat další Kyuubi,“ strachoval se Jiraiya.
Jako na zavolanou se ve dveřích objevil Ibiki a spěchal se podívat na svoji sestřičku. Namikaze se k němu sklonil a zeptal se: „Cítíš z ní nějakého démona?“
Ibiki byl chvíli ticho a pohledem jí zkoumal, ale nakonec řekl: „Ne.“
„Výborně,“ odechl si Itachi.
Dveře se znovu otevřely a do místnosti vešla Sakura s malým Itachim po boku a v náručí držela miminko. Vešla a za ní do místnosti vklouznul ještě Gaara.
„Tak kde jí máte,“ zeptala se Sakura a Gaara se přidal.
„Tady,“ ukázal Ibiki.
Sakura přišla blíž a opatrně se podívala na nejnovějšího člena klanu Uzumaki: „Celá Hinata.“
„Taky si to myslím,“ usmál se Neji.
„A jak se jmenuje,“ zajímala se dál.
„Hope (naděje),“ promluvila Ino, která vešla jinými dveřmi a utírala si ruce do ručníku.
„Jak je na tom,“ zeptala se jí Sakura.
„Neboj, bude v pořádku,“ uklidnila ji okamžitě.
„To je dobře,“ oddychla si Sakura.
„A jak pak se má tahle naše kráska,“ zajímala se Ino a opatrně si vzala od Sakury její dcerku.
„Jí za dva,“ zašklebila se na ní. „Ale jinak je hodná.“
„Maminka si stěžuje viď,“ zašišlala na malou Ino. „Ale naši malou Amu má ráda, že.“
Tím v místnosti všechny rozesmála. Dokonce i Itachiho, u kterého tohle bylo poslední dobou výkon. Třeba se nakonec přes jejich smrt konečně přenesl.

Po pár dalších měsících museli Hokagové a Itachi splnit svoji část dohody se Smrti a Bohem smrti. A tudíž se vrátili do podsvětí, kde už na ně čekali Sasuke a Naruto. Tentokráte se, ale ovšem rozloučili a popřáli všem hodně štěstí.
„Řekněte těm dvou, že na ně vzpomínáme,“ řekl před jejich odchodem Neji a ostatní se přidali.
Yondaime naposledy pochoval svoji vnučku, rozloučil se s Ibikim a přidal se k Prvnímu, Druhému a Třetímu, kteří už netrpělivě čekali před bránou.
„Pozdravuj ho a řekni mu o jeho Amu,“ poprosila Sakura Itachiho, když jí vracel dceru.
„Řeknu,“ usmál se a odešel.
Odešli všichni.

A co bychom řekli dál?

Ibiki byl stejně tvrdohlavý jako jeho otec, tak se vydal v jeho stopách a stal se po Tsunade dalším Hokagem Skryté Listové. Za ženu si vzal Sunako, do které se zamiloval už v dětství, měli spolu dvě děti, shodou okolností také chlapce a dívku. Jeden podědil byakugan a Narutovi blonďaté vlasy a druhý byl tmavovlasý a v očích se mu objevil sharingan. Stal se z něho nejlepší Hokage všech dob a Naruto na něho mohl být právem pyšný.

Jeho sestra Hope se stala tím nejlepším zdravotním ninjou ve vesnici. Jediný kdo by se jí vyrovnal, byla Tsunade, ale ta už byla pár let mrtvá. I Hope porodila dvě děti, dvojčata, chlapce. Oba podědili byakugan.

Itachi se stal vrchní velitelem ninjů ve vesnici a zodpovídal se přímo Hokagovi. Stejně jako v dětství i teď byli tihle dva sehraní, takže v Konoze se žilo dobře a v míru. Po nějaké době se i on oženil a narodily se mu děti – tři chlapci a jedna dívka – samozřejmě se sharinganem. Tím se sen Sasukeho stal skutečností a klan Uchiha se znovu stával členitým a dříve opuštěná čtvrť klanu znovu ožila.

Gaara a ostatní přeživší z Písečné se do ní po nějaké době opět vrátili a znovu ji postavili k dřívější slávě. Ale i tentokrát zůstala Rin s dcerou Mizuki v Listové společně s Temari a její rodinou.

I ostatní děti přátel Naruta se povdávali či oženili a pokračovali ve svých rodových linií.

Zkrátka všechno pokračovalo, tak jak osud a čas chtěl.

THE END

05.09.2008 11:33:14
morituri
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one