Sai se rozběhnul Sakuře pomoct, ale do cesty se mu postavila druhá osoba, která zmizela z Painovy řady. Když si ta neznámá osoba sundala plášť, okamžitě poznal, kdo proti němu stojí. Bez jakýkoliv emocí se jen zeptal: „Ty jsi Kakuzu, mám pravdu? “

Kakuzu jen bezvýznamně odvětil: „A co má být? “

Poté opět zmizel a objevil se za Saiem, ten jen o kousek stačil uskočit blížící se ráně. Vzápětí vyvolal své jutsu hady, aby polapili nepřítele. Kakuzu se jen povýšeně usmál a Saiovy hady rozprášil jediným úderem. Zatímco Sai zdařile uhýbal Kakuzovým útokům, Kisame dal Sakuře šanci alespoň se postavit. Poté, co se Sakura alespoň trochu vzpamatovala z ran, které utržila, měla co dělat aby unikla další.

Pain se postavil proti nervóznímu Narutovi. Ten, aby se uklidnil, jen prohodil: ,,Konečně ses mi postavil sám. “

Pain se pousmál, ale nic neřekl, zato na něj přivolal dvě ze svých těl. Naruto udělal krok vpřed, jeho nervozita náhle zmizela. Vyvolal dva klony a přímým útokem vyrazil na jeden z Painových klonů.

Sasuke se chtěl připojit k Narutovi, ale v cestě mu stál poslední z Painovy jednotky - Hidan.

Mezitím Sakura prohrála s Kisamem, který se nad ni postavil, aby zasadil poslední ránu, ale úderem zasáhl jen hromadu listí. Otočil se, aby se rozhlédl, ale nikdo tam nebyl. Ocitl se na louce sám. Nebyl nervózní; přesně věděl, co se stalo, načež se na jeho obličeji objevil škodolibý úsměv. Zaostřil zrak do prázdnoty před sebou a neutrálním hlasem řekl: „Víš, co se stane s těmi, kdo nás zradí? “

Chvíli tam stál bez odezvy, ale po chvíli se před ním objevil Itachi a bez jakýchkoliv emocí odvětil: „Než mě stačíš zabít, zemřeš sám. “

Itachi nemohl přehlédnout jeho vražedný pohled toužící po krvi, ale nijak nedával znát svoje znepokojení. Věděl, že pokud chce Kisameho porazit, bude muset jednat okamžitě, dokud má situaci pod kontrolou.

Sai si mezi Kakuzovými útoky všimnul, že Sakura zmizela, ale neměl čas se tím nějak zaobírat. Pořád tu byl jeho nepřítel, který se nenechal jen tak lehce porazit. Kakuzu využil jeho krátkodobé nepozornosti a dostal nepozorovaně za Saie svoji ruku, oddělenou od zbytku těla. Černovlasý mladík si jí nevšiml, dostal prudkou ránu do spánku a ztratil vědomí. Když se Naruto dostal přes dvě Painova těla pomocí svého kage bunsin, snažil se zaútočit na hlavní tělo, ale než se mu to podařilo, z lesa vyletěla síť šipek a zasáhla Naruta. Než stačil udělat další klony, padnul v bezvědomí k zemi.

 

Naruto se pomalu začal probírat, posadil se a zjistil, že je v malé temné místnosti. Pomalu se postavil, ale prudká bolest hlavy jej přinutila klesnout zpět k zemi. Znovu se postavil, tentokrát znatelně pomaleji, a opatrně přešel ke dveřím. Seznal, že jsou zamčené, na oknech byla připevněna mříž. Opět se posadil a snažil se rozvzpomenout, jak se sem mohl dostat.

Postupně si začal vybavovat, jak je napadla Akatsuki. Naruto šel proti Painovi, ale když chtěl zaútočit, někdo ho uspal. Poté co si uvědomil, že je nejspíš ve vězení Akatsuki a neví, co se stalo ostatním, začal panikařit.

Když se Narutovo podvědomí objevilo před jeho bránou, Kyuubi jej rychle vrátil do reality.

Naruto naštvaně štěknul: „Co po mě chceš? To, že jsme tady, je stejnak tvoje vina. “

Kyuubi nahodil klidný obličej a začal cenit zuby. I když Naruto očividně neměl zájem, Liška začala mluvit o minulosti: „Před šestnácti lety mě někdo donutil zaútočit na Konohu. “

Naruto se zarazil se slovy „Donutil.. ? “

Kyuubi ho ignoroval a pokračoval: „Ještě předtím, než ses narodil, nás Bijuu někdo ovládal. Nutil nás dělat věci, které jsme nechtěli. Po mém útoku na Konohu ztratil vládu nad všemi. “

„Jak?“ zeptal se zděšeným výrazem Naruto.

„Čtvrtý mě zapečetil do tebe. On skrze mě ovládal ostatní. “

Naruto chvilku vstřebával získané informace. Všechno mu bylo celkem jasné, až na to, kdo by mohl být tak silný, že dokázal ovládat Kyuubiho.. ?

Kyuubi, jakoby Narutovi četl myšlenky, bez jakékoliv zábrany zodpověděl otázku, která nebyla doposud vyslovena: „Uchiha Madara.“

Už jen ze jména Uchiha měl Naruto dost nepříjemný pocit. Skutečnost, že je tak silný, aby si dokázal podmanit Bijuu, pocit umocňovala.

„Nechápu, proč mi tohle všechno říkáš, stejně mě považuješ za lidského červa,“ vyhrkl Naruto bez přemýšlení na Kyuubiho.

„Říkám to proto, že brzy zemřeš a mě dostane Madara zpátky, znovu ovládne všechny Bijuu a srovná Konohu se zemí. “

„Jestli se mě snažíš vytočit, daří se ti to. Zkoušel jsem utéct, ale něco mi brání v používání čakry,“ odpověděl naštvaně Naruto.

„Je tu jedna možnost, jak ušetřit tvůj bídný život a získat zpět svou vlastní svobodu. “

„Já tu pečeť neodtrhnu, je to moc riskantní. Podvedl bys mě, já zemřu a ty si budeš venku vesele zabíjet,“ prskl Naruto na Kyuubiho.

„Vím, že proti tomu máš výhrady, ale mám návrh,“ odvětil Kyuubi rozmrzele.

„Jaký?“

„Uzavřeme dohodu. Já ti zachráním život, poskytnu ti dostatečnou sílu, ale za to odstraníš Madaru a dáš mi svobodu.“

Naruto se nedůvěřivě podíval na Kyuubiho a s podezřením se zeptal: „Jak mám vědět, že až zničím Madaru a dám ti svobodu, mě nezabiješ a nezničíš Konohu a celou Ohnivou zemi? “

„Nemám zájem být znovu uvězněn v cizím těle. Vrátím se tam, odkud jsem přišel. “

„Pořád nemám důkaz, že ti můžu věřit,“ zdůraznil Naruto.

To už se Kyuubi skutečně rozčílil a rozzuřeně na Naruta vyštěkl: „Zemřeš a všichni s tebou. “

TBC
11.07.2009 16:28:11
morituri
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one