Pouta mezi nepřáteli 05 - obrázek

Pouta mezi nepřáteli 05 - obrázek

Po dlouhých hodinách se náhle rozletěly dveře a dovnitř vešli Pain s Kisamem. Painovi na rtech pohrával úsměv. „Je čas.“

Naruto se postavil a s kamenným obličejem přešel k nim. Kisame mu nasadil pouta, s nimiž byl následně vlečen po chodbě.

Narutova mysl se opět zhmotnila před Kyuubiho klecí. „Co mám udělat?“

Kyuubi se pousmál a odpověděl: „Shromáždi svou čakru a pošli ji ke mně. Já udělám totéž. Musíš ji přijmout. “

Naruto se uvolnil a dal dohromady tolik čakry, kolik mu jen dovolovala ta pouta, a poslal ji Kyuubimu. Ten poslal Narutovi nazpět takové množství, až příjemce klesl na kolena. Naruto vstal a potichu zaklel, do čeho to zase vlezl.

„Až nás budou chtít rozdělit, strhni pečeť, “ řekl Kyuubi s důrazem.

Naruto se zamyslel, ale na to nebyl čas. Jeho doprovod náhle zastavil. Rozhlédl se a před sebou spatřil impozantní sochu. Na každém z prstů takřka dokonale vymodelovaných rukou měla nějakého člena Akatsuki.

Kisame dostrkal Naruta až k oltáři, na nějž ho vysadil a přidal se k ostatním. Obřad byl započat. Naruto pocítil neuvěřitelnou bolest. Jeho mysl se stěží přesunula ke Kyuubimu. Ten na tom nebyl o mnoho lépe, ale stačil dát Narutovi pokyn ke stržení pečeti. Naruto se pomalu zvedl, s obtížemi přešel k bráně a z posledních sil uposlechl Kyuubiho příkaz. Brána se otevřela a Kyuubi náhle zmizel. Obřad se přerušil. Nastal zmatek, Naruto bolestně dopadl na zem a ztratil vědomí.

Do jeskyně vpadli Sasuke a Itachi. Popadli Naruta a než se někdo z Akatsuki stačil vzpamatovat, už byli pryč. Itachi se obrátil na Sasukeho s tím, že je zkusí zpomalit. Sasuke se vděčně pousmál a s Narutem v náručí zmizel.

 

 

 

ZPÁTKY V PŘÍTOMNOSTI

 

Tsunade seděla na své židli a pozorovala z okna Konohu. Její myšlenky přerušilo zaklepání na dveře. Sasuke vstoupil. Tsunade na něj upřela pohled a vyčkávala.

Sasuke ticho přerušil jako první. „Jak je na tom Naruto? Už je víc jak týden v bezvědomí.. “

Tsunade nabrala dech k upřímné odpovědi. „Nevím. Nemá žádná viditelná zranění, nicméně stále nevíme, co se přesně stalo a co způsobilo, že byl obřad přerušen. Nezbývá nám nic jiného než čekat. “

Sasuke poděkoval a chystal se odejít ale Tsunade jej zarazila a zeptala se, jak se cítí. S pozitivní odpovědí byla zjevně spokojena.

„Výborně, “ řekla Tsunade. „Mám pro tebe misi. Kakashi tě doprovodí. “

„V čem spočívá můj úkol? “

„Zjistit, zda je Itachi naživu a popřípadě jej dostat zpět. “ 

Sasuke se odmlčel a pohlédl Tsunade do očí. Po chvilce se vzpamatoval, rozloučil se a odešel do nemocnice.

 

Naruto se konečně probral. Pomalu otevřel oči. Byly karmínově rudé. Před ním stála dívka s dlouhými rudými vlasy a nebesky modrýma očima. Měla na sobě černé kalhoty zdobené bílou stuhou a bílou košili s černou stuhou. Naruto na ní s úžasem hleděl. „Kdo jsi? “

Dívka se posadila na kraj jeho postele a uraženě odvětila: „Musel ses hodně praštit do hlavy, když mě nepoznáváš. “ A vtiskla Narutovi polibek na čelo.

Kyuubi.

„Ale jak.. ?“ Nechápavě na ní zíral.

„Už mě nebaví neustále někomu něco vysvětlovat.. Protentokrát udělám výjimku, když máme být partneři. “ Z jejího hlasu zazněla podrážděnost.

„Každý Bijuu je vlastně napůl člověk a napůl démon. V závislosti na své povaze může změnit lidskou podobu na zvířecí. Například já jako liška. Naše moc je vyjádřena počtem našich ocasů. Řekněme, že jsme elita mezi démony a lidmi, přestože nepatříme ani do jedné skupiny. Moje lidská polovina je žena. Co se týče té démonské, k té se raději nebudu vyjadřovat. Už rozumíš?“

„A jak ti mám říkat? Kyuubi je přece jen trochu moc nápadné jméno.. “

Dívka se zamyslela a odpověděla: „Na tom něco bude. Říkej mi Kasumi. “

„Je tu ještě něco. Po dobu trvání kontraktu bude naše barva očí prohozena. A nikdo mě nespatří, nebudeš-li si to ty sám přát. “

Naruto jen pokýval hlavou v souhlas a odešel se převléknout.

 

Když se Naruto chystal odejít, někdo zaklepal. Kasumi zmizela a dovnitř vešel Sasuke. Naruto se pomalu otočil a ležérně se opřel o zeď. Sasuke se pozastavil nad jeho vzezřením. Oblečení bylo stejné jako u Kasumi, pouze barvy byly naopak; nejvíc ho ovšem zaujaly Narutovy oči.

„Budeš tam stát a zírat celý den? “

Sasuke zrudl a naoko se urazil. „No promiň, já jsem nestrávil předchozí týden v bezvědomí. Co se ti stalo s očima? “

Naruto se jen pousmál a mlčky dal Sasukemu najevo, že mu do toho nic není. Sasuke pochopil. Přivřel oči, ale otázku už znovu nepoložil.

 

Když odcházeli z nemocnice, všichni nevěřícně zírali na Naruta. Především jeho oči vzbuzovaly strach. Naruto se rozhodl navštívit Tsunade. Sasuke ho raději následoval.

Zaklepali a vešli dovnitř. Tsunade se usmála. „Vítej zpět. “

V místnosti byli také Sakura a Kakashi. Oba byli moc rádi, že je Naruto v pořádku, přesto je jeho zjev zrazil. Jen Tsunade se nebála zeptat se, co se stalo.

„Kyuubi zasáhl. Proto byl obřad přerušen - barva mých očí je pouze vedlejší efekt. Brzy zmizí. “

Tsunade si povzdechla. „Jestliže uděláte ještě někdy takovou hloupost, podám si vás osobně. “

Sakura se ušklíbla, Sasuke se v odpověď usmál a Naruto ji ignoroval - jako obvykle. Po chvilce se Sasuke zeptal, kdy vyrážejí.

„Zítra ráno.“

Naruto tázavě pozvedl obočí. Když se doslechl o Itachim, chtěl se přidat. Na protesty Tsunade namítl, že Kyuubi je pryč a Akatsuki už nemá důvod po něm jít. Tsunade nakonec souhlasila s tím, že Sakura musí zůstat ve vesnici a ještě odpočívat po zraněních, která utrpěla.

To se Sakuře moc nelíbilo, ale neměla na vybranou - příliš by je zdržovala. Naruto se rozloučil a odešel z kanceláře rovnou do svého bytu.

Bylo tam až nezvykle čisto. Sakura s Hinatou mu tam nejspíše přišli uklidit. Sundal si košili a lehnul si do postele. Kousek od něj se náhle objevila Kasumi a sedla si na židli. Naruto se posadil a nedůvěřivě se na ni zadíval. Ta jeho pohled opětovala, až pod jeho intenzitou Naruto zčervenal.

Kasumi se neubránila úsměvu. „Čím dřív zničíš Madaru, tím dřív se mě zbavíš. “

Náhle se zvedla, usadila se vedle něj a řekla, ať jde spát. Naruto byl příliš unaven, aby protestoval. Kasumi se zadívala na jeho tvář, opět se pousmála a lehla si vedle něj.

 

TBC

11.07.2009 16:28:52
morituri
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one